logo
Přihlášení
Uživatel: Přihlásit automaticky při příští návštěvě:
Zapomněli jste svoje heslo?
Heslo:
  Registrace
Internetový obchod, e-shop, SEO-shop
Webhosting C4 - 20 GB, PHP, MySQL, administrační systém, 1.200 Kč na rok s doménou v ceně.
Bezproblémová instalace phpBB, Joomla, Drupal. Návody pro C4 - užitečné rady pro zákazníky.

Úvodní stránka
Úvod
Diskusní fórum
Fórum
Ke stažení
Ke stažení
Instalace
Instalace
Rady a Návody
Návody
Moduly
Moduly
Vzhled
Vzhled
FAQ
FAQ
Odkazy
Odkazy
RSS

Levné pneu pro Vaše auto.
Kvalitní kočárky Tako. Levné zájezdy, last-minute

Vkládání příspěvků do tohoto fóra

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra phpBB CZ -> Zkušenosti s phpBB
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
admin
Administrátor
Administrátor

PříspěvekZaslal: 16 únor 2005 19:06    Předmět: Vkládání příspěvků do tohoto fóra Citovat

Od nynějška je nutná pro vkládání příspěvků sem do fóra registrace návštěvníka!!!

K tomuto kroku došlo díky neustálé se opakujícímu vkládání reklamního spamu pomocí robota ze zahraniční.

Webhosting C4 - 20 GB, PHP, MySQL, administrační systém, 1.200 Kč na rok s doménou v ceně.
Bezproblémová instalace phpBB, Joomla, Drupal. Návody pro C4 - užitečné rady pro zákazníky.
kryšpín
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 16 únor 2005 22:05    Předmět: Citovat

Díky moc. Chtěl jsem ti to napsat, ale doufal jsem že se brzo ukážeš. Ze včerejška na dnešek to bylo fakt nejhorší.
Myslíš že to byl nějákej bot, nebo přímo PSYCHO labilní člověk?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
R - stick
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 16 únor 2005 23:51    Předmět: Re: Vkládání příspěvků do tohoto fóra Citovat

Hele - máš ho tady zpátky. Registroval se pod nickem Anonymous4867, takže můžeš čekat další spam, nebo několikanásobné registrace.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
kryšpín
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 17 únor 2005 00:47    Předmět: Citovat

Všiml jsem si toho hned jak jsem přišel na tyhle stránky.
Ale to už vážně není normální. Evil or Very Mad Doufám, že mu dá AZU ban, jinak to nevidím.
Ale ještě víc divný je, že nic nenapsal do fóra. Si myslím, že to teď posílá jako soukromou zprávu a jede podle seznamu uživatelů od začátku.
admin
Administrátor
Administrátor

PříspěvekZaslal: 17 únor 2005 01:37    Předmět: Re: Vkládání příspěvků do tohoto fóra Citovat

Problém je v tom, že má pokaždý jinou IP adresu zjevně přes všemožný proxy po celým světě ale maskoval se i pod IP adresy zde normálně přispívajících lidí, tak to se proti tomu fakt bránit nedá Sad
admin
Administrátor
Administrátor

PříspěvekZaslal: 17 únor 2005 01:49    Předmět: Re: Vkládání příspěvků do tohoto fóra Citovat

Tak sem proved kompletní zálohu databáze i s těma soukromejma zprávama, který Vám ten magor poslal, zazálohoval kompletní log serveru a zítra to jdu předat na policii.

Pokud budete někdo dostávat podobné reklamní soukormé vzkazy cizojazyčné, tak mně dejte vědět, sjednám s tim nápravu.
Momentálně procházim trochu v databázi odeslnaé soukromé zprávy a nestačim se divit co tam je nejrůznějších reklam odkazující na belgické stránky, všechno to odeslal uživatel "minitus_1451" naštěstí uvedl svůj email na atlasu takže to budou mít úřady jednoduší.

Zkusim Vám většině ze schránky tyhle zprávy smazat.

Fakt mně tyhle lidi serou.

R - stick
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 17 únor 2005 11:16    Předmět: Re: Vkládání příspěvků do tohoto fóra Citovat

2:kryšín:
No, a ještě existuje horší možnost - a to, že se nějakým způsobem napíchl do databáze, registruje se a posílá příspěvky přímo přes ní. Takže se ho nástroji které máš na fóru k dispozici nezbavíš.

Mám bohužel v poslední době podezdření hraničící téměř s jistotou, že v phpBB jsou nějaká zadní vrátka, umožňující zjistit hackerovi přístupové heslo do databáze, ne kterou se pak následovně něčím napojí. Důsledky si jistě dokážeš domyslet - má např k dispozici funkční maily uživatelů.

Bohužel mé znalosti nestačí na odhalení a identifikaci takového postupu, proto by bylo dobré, aby jste se vy, kteří to umíte touto možností a případynám zabezpečením začali zabývat. Jak vidíte na tomto fóru, jeden takový kretén ko dokáže poměrně úspěšně paralyzovat.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
kryšpín
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 17 únor 2005 18:42    Předmět: Citovat

Kruci, tak to vypadá že černá můra mých snů přece jen ožila. Smažu pro jistotu fóra, která jsem sem přidal.
bojars
Nováček
Nováček

PříspěvekZaslal: 02 duben 2005 21:55    Předmět: AHA: Belgické stránky!!! Citovat

Tak, páni tento topic som otvoril len náhodou... niektoré vety sú mi povedomé.
U mňa sa ten úchyl volal:
corporis1270 a videsupra1380 a posielal mi odkazy cez súkromnú poštu, kde mi anglicky odkazoval, aký je strašne hrdý na svoje stránky, ktoré boli úplne rovnaké, len adresa sa menila (prípona bola: .be).
Mal som vo fóre dve identity... zaregistroval som sa aj ako člen a zadal som jednu e-mailovú adresu, ktorú nepoužívam... len náhodou som sa pozrel, či na tej adrese nemám nejakú poštu a zistil som, že tie odkazy od neho sú aj tam. Naštval som sa a zatrhol som mu to.
Dva dni na to mi niekto pod nickom "legal" vyrobil cez databázu presmerovanie fóra. Zaujímavé na tom je to, že tie štýly mi nabúral ešte skôr, t.j. vtedy, keď som ho vymákol, že spamuje... ešte nemal zatrhnuté tie súkromné správy, ja som ich vtedy napravil, ale ten kód na zmenu štýlov mi vrazil spolu s presmerovaním znovu...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MS FRANKY
Člen týmu
Člen týmu

PříspěvekZaslal: 03 duben 2005 11:07    Předmět: Citovat

Ty kokso ta ja by som mu hned zneaktivoval účet keby to spravil na mojom fóre! By sa posral! By som mu tak znepriemnil život že by sa posral! Twisted Evil

Ak problém má riešnie je zbytočné znepokojovať sa.
Ak problém nemá riešnie znepokojovať sa nepomôže.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra phpBB CZ -> Zkušenosti s phpBB Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: