logo
Přihlášení
Uživatel: Přihlásit automaticky při příští návštěvě:
Zapomněli jste svoje heslo?
Heslo:
  Registrace
Internetový obchod, e-shop, SEO-shop
Webhosting C4 - 20 GB, PHP, MySQL, administrační systém, 1.200 Kč na rok s doménou v ceně.
Bezproblémová instalace phpBB, Joomla, Drupal. Návody pro C4 - užitečné rady pro zákazníky.

Úvodní stránka
Úvod
Diskusní fórum
Fórum
Ke stažení
Ke stažení
Instalace
Instalace
Rady a Návody
Návody
Moduly
Moduly
Vzhled
Vzhled
FAQ
FAQ
Odkazy
Odkazy
RSS

Levné pneu pro Vaše auto.
Kvalitní kočárky Tako. Levné zájezdy, last-minute

Prosím pomoc...diakritika

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra phpBB CZ -> Český a slovenský překlad
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
cosh-boy
Nováček
Nováček

PříspěvekZaslal: 08 srpen 2005 11:37    Předmět: Prosím pomoc...diakritika Citovat

Ahoj.Už se to tu psal oasi několikrát, ale asi jsem nějak extrémě nechápavý bo nevím Sad .POužívám verzi fora 2.0.17, nahrál jsem tam češtinu win i utf, z tohohle servru a stejně mi to nepíše diakritiku...(ěščřžýáíé). Nevíte někdo co se kde má nastavit? jsem zkoušel všechno všude co jsem našle a nic....bo jeslti s emá někde něco přepsat v souboru bo jak.Jestli se něco má přepsat na admin mysql databázi, to netuším a jestli jo, tak prosím jak kde a na co...Jsem na servru http://php5.cz.

Jakmile chci něco odeslat s těmihle znaky, tak mi to napíše:
Could not insert new word matches

DEBUG MODE

INSERT INTO phpbb_search_wordmatch (post_id, word_id, title_match) SELECT 26, word_id, 0 FROM phpbb_search_wordlist WHERE word_text IN ('ěščřěščř')

Line : 251
File : functions_search.php

Děkuji za odpověď...klidně i icq
moje forum je na http://ss.php5.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Kašpy
Člen týmu
Člen týmu

PříspěvekZaslal: 08 srpen 2005 11:54    Předmět: Re: Prosím pomoc...diakritika Citovat

1. možná pro tebe je to důležíté ale pronás ne Wink
2. díval jsem se nato tvoje fórum a diakrituku mi to uplně fpohodě zobrazuje. Dokonce jsem se i regl s nickem "Kašpy" Wink
ale máš pravdu pokud chci odeslát jakýkoliv přízpěvek obsahující
ěščřěščř
tak to piše přesne to cos psal

nápadá vás někoho čím by to mohlo být? mě osobně ne...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Kašpy
Člen týmu
Člen týmu

PříspěvekZaslal: 08 srpen 2005 11:58    Předmět: Re: Prosím pomoc...diakritika Citovat

našel jsem tady na foru toto:
http://www.phpbbcz.com/viewtopic.php?t=1557
http://www.phpbbcz.com/viewtopic.php?t=1226
http://www.phpbbcz.com/viewtopic.php?t=1554
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
drake127
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 08 srpen 2005 12:06    Předmět: Re: Prosím pomoc...diakritika Citovat

První věc je ta, že tam máš mít jen jedno kódování (takže UTF-8 Wink) a to i pro angličtinu.
Druhá je ta, že někdy se tato chyba objeví (a už jsem i zapomněl proč), ale většinou (tj. ne vždy) pomohlo, když se za mysql_connect přidá dotaz
kód:
mysql_query("SET NAMES 'utf8'");

Už jsem to tu někde psal a teď nemám phpBB nikde poblíž, takže jestli to sám nezvládneš, snad ti dopomůže někdo jiný (je to někde v ./db/mysql nebo tak nějak).

Kozlík
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 08 srpen 2005 12:26    Předmět: Re: Prosím pomoc...diakritika Citovat

Lze to nastavit pro tu tabulku defaultne. v prekladyu phpmyadmina je to tusim nastaveni trideni ( MySQL connection collation). A spravne ma byt tusim utf8_general_ci. Pak by to melo normalne chodit.
cosh-boy
Nováček
Nováček

PříspěvekZaslal: 08 srpen 2005 12:26    Předmět: re Citovat

Mno, všechno co jsem našel jsem předělal na utf-8.Ve foru v administraci to nikde není,,tam se vybírá jen ten jazky.Na admin mysql jsem to našel a předělal taky na utf a Znaková sada připojení k MySQL na to utf general.Ale nic se nezměnilo, teď ještě kt omnu mi to nepíše háčky ani hnedka na té první straně a při poslání mi to hlásí pořád stejnou chybu.Zkusil jsem dát ten dotaz, ale nic se nezměnilo..bouhžel nevím jak dát ten dotaz co jsi tu psal za něco...Jsem v těchle databázích amatér...

po spuštění toho dotazu mi to napsalo tohle
Table Op Msg_type Msg_text
czss.phpbb_search_wordmatch repair status OK

A teda nejde přenastavit znaková sada....ta je UTF-8 Unicode (utf8)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Kozlík
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 08 srpen 2005 12:37    Předmět: Re: Prosím pomoc...diakritika Citovat

Jo jinak je tu opet onen klasicky problem. Forum ktery neni pristupny ma pro potreby pomoci obsahovat uzivatele test. Treba ja se nehodlam registrovat na kazdy nefunkcni forum jen z toho duvodu abych nekomu pomahal!!!
Vice viz http://www.phpbbcz.com/viewtopic.php?t=855

cosh-boy
Nováček
Nováček

PříspěvekZaslal: 08 srpen 2005 12:41    Předmět: Omlouvam se Citovat

Omlouvam se...už jsem to napravil....
Je zaregistrovan nick .... test heslo test

Prosím kdo tomu rozumíte...byli by jste ochotni kdybych vám dal přístupové hesla...byli by jste ochotní se mi na to podívat??prosííííím
drake127
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 08 srpen 2005 12:51    Předmět: Re: Prosím pomoc...diakritika Citovat

Dvě drobnosti, které ale nic neřeší - měj na fóru i angličtinu (stáhni si UTF-8 verzi z těchto stránek); některé texty jsi psal ještě v 1250, takže je musíš přepsat.

Opravil jsi tu phpbb_search_wordmatch a nastavil k ní UTF-8?

cosh-boy
Nováček
Nováček

PříspěvekZaslal: 08 srpen 2005 12:55    Předmět: jo Citovat

Jo...dal jsem na dotazy a hodil tam to repair atd.....to wordmach.....
a jak k tomu jakože mám nastavit to kodování?

nahrál jsem tam i tu angličtinu..
Co kdybych ti hodil ty hesla pls? kdyby jsi se na to podíval tak to máš sto pro rychleji než když si tady takhle budeme psát..
drake127
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 08 srpen 2005 12:58    Předmět: Re: jo Citovat

cosh-boy napsal:
Co kdybych ti hodil ty hesla pls? kdyby jsi se na to podíval tak to máš sto pro rychleji než když si tady takhle budeme psát..
Žralok, který štěká, nekouše.
drake127
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 08 srpen 2005 14:32    Předmět: Citovat

Opravená verze - http://www.phpbbcz.com/viewtopic.php?t=2434
tommy
Člen týmu
Člen týmu

PříspěvekZaslal: 28 březen 2006 17:26    Předmět: Re: Prosím pomoc...diakritika Citovat

Omluvam se,že vytahuji tak starý topic,ale mám stejný problém Sad
Doted s tim nebyl problem ale najdenou bác,přijdu ze školy a koukam,že je fórum zmršený Sad Nic sem s tim nedělal,tak nechápu jak se to stalo Sad
Když tak Jméno: test Heslo: zkouska

http://www.aykracing.ic.cz/forum/

Díky za rady...
Webhosting C4 - 20 GB, PHP, MySQL, administrační systém, 1.200 Kč na rok s doménou v ceně.
Bezproblémová instalace phpBB, Joomla, Drupal. Návody pro C4 - užitečné rady pro zákazníky.
drake127
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 28 březen 2006 17:33    Předmět: Re: Prosím pomoc...diakritika Citovat

Fórum je v UTF-8, nicméně a něm běží cp1250 čeština - stačí ji nahradit za její UTF-8 sestřičku.
tommy
Člen týmu
Člen týmu

PříspěvekZaslal: 28 březen 2006 17:45    Předmět: Re: Prosím pomoc...diakritika Citovat

A jak ji mam nahradit? V mysql administraci to mam na UTF-8...
drake127
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 28 březen 2006 17:50    Předmět: Re: Prosím pomoc...diakritika Citovat

Mluvíme o české lokalizaci phpBB ne o kódování databáze. Takže buď si tu češtinu převeď nebo stáhni (z těchto stránek).
martin.ol
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 28 březen 2006 22:58    Předmět: Citovat

Ic dnes updatovalo mysql na 4.1 http://phorum.ic.cz/viewtopic.php?t=2692

www.berg-trophy.cz | www.menu-cz.cz | www.turistcz.cz | www.mssoft.biz | www.martin-ol.name | www.bergtrophyteam.eu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra phpBB CZ -> Český a slovenský překlad Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: