logo
Přihlášení
Uživatel: Přihlásit automaticky při příští návštěvě:
Zapomněli jste svoje heslo?
Heslo:
  Registrace
Internetový obchod, e-shop, SEO-shop
Webhosting C4 - 20 GB, PHP, MySQL, administrační systém, 1.200 Kč na rok s doménou v ceně.
Bezproblémová instalace phpBB, Joomla, Drupal. Návody pro C4 - užitečné rady pro zákazníky.

Úvodní stránka
Úvod
Diskusní fórum
Fórum
Ke stažení
Ke stažení
Instalace
Instalace
Rady a Návody
Návody
Moduly
Moduly
Vzhled
Vzhled
FAQ
FAQ
Odkazy
Odkazy
RSS

Levné pneu pro Vaše auto.
Kvalitní kočárky Tako. Levné zájezdy, last-minute

letní / zimní čas
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra phpBB CZ -> Mods, hacks
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
M@rek
Člen týmu
Člen týmu

PříspěvekZaslal: 26 březen 2006 13:18    Předmět: Citovat

no a ja mam ten Today and Yesterday Mod ale nefunguje...on ma vyzerat takto:

kód:
// Start today and yesterday mod

$thetime = ( !empty($translate) ) ? strtr(@gmdate($format, $gmepoch + (3600 * $tz)), $translate) : @gmdate($format, $gmepoch + (3600 * $tz));

$L_Today = 'Dnes';
   $L_Yesterday = 'Včera';
   $time_format = " o G:i";// o hour:minute

$date = getdate();
   $today = $date['mday'];
   $month = $date['mon'];
   $year = $date['year'];

$forum_date_today = @gmdate ("d", $gmepoch);
   $forum_date_month = @gmdate ("m", $gmepoch);
   $forum_date_year = @gmdate ("Y", $gmepoch);

if ($forum_date_today == $today && $forum_date_month == $month && $forum_date_year == $year)
      $thetime = $L_Today . @gmdate ($time_format, $gmepoch);//today

else
   if ($today != 1 && $forum_date_today == ($today-1) && $forum_date_month == $month && $forum_date_year == $year)
      $thetime = $L_Yesterday . @gmdate ($time_format, $gmepoch);//yesterday

else
   //if today is 1 and the month is not 1, then we have to check how many days in the previews month
   //and then set $yesterday to the last day in the previews month
   if ($today == 1 && $month != 1)
   {
   $yesterday = date ("t", mktime(0,0,0,($month-1),1,$year));//returns how many days in the previews month
   if ($forum_date_today == $yesterday && $forum_date_month == ($month-1) && $forum_date_year == $year)
   }
   else
   //if we are in the first day in the year
   if ($today == 1 && $month == 1)
   {
   $yesterday = date ("t", mktime(0,0,0,12,1,($year -1)));
   if ($forum_date_today == $yesterday && $forum_date_month == 12 && $forum_date_year == ($year-1))
   }

return ($thetime);
// End today and yesterday mod

...pls napiste mi ako to mam spravit aby mohol mi fungovat aj letni/zimni mod a aj tento today and yesterday mod...thx vopred
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
JanoF
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 26 březen 2006 13:30    Předmět: Re: letní / zimní čas Citovat

skus spravit len toto

drake127 napsal:
Možná mi něco uniklo, ale nestačilo by takto změnit functions.php?

function create_date($format, $gmepoch, $tz)
{
...
$tz += date('I'); // Jediná změna
return ( !empty($translate) ) ? strtr(@gmdate($format, $gmepoch + (3600 * $tz)), $translate) : @gmdate($format, $gmepoch + (3600 * $tz));
}

ci ti to bude fungovat a ak ano tak by mal aj tento mod, nie?

http://jan.fecik.sk/zarobok-na-internete-google-adsense-adwords.html
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
M@rek
Člen týmu
Člen týmu

PříspěvekZaslal: 26 březen 2006 15:24    Předmět: Re: letní / zimní čas Citovat

JanoF napsal:
skus spravit len toto

drake127 napsal:

{
...
return ( !empty($translate) ) ? strtr(@gmdate($format, $gmepoch + (3600 * $tz)), $translate) : @gmdate($format, $gmepoch + (3600 * $tz));
}

ci ti to bude fungovat a ak ano tak by mal aj tento mod, nie?

nene...toto je pre ten letny a zimny cas...to som nastavil...ale ja sa pytam nato ze ako mam nastavit to aby mi siel aj tento letny a zimny cas ale aj today and yesterday mod...dik vopred...lebo ked su tam obe tieto mody jeden rusi druhy mod Crying or Very sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
JanoF
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 26 březen 2006 15:40    Předmět: Re: letní / zimní čas Citovat

M@rek napsal:
nene...toto je pre ten letny a zimny cas...to som nastavil...ale ja sa pytam nato ze ako mam nastavit to aby mi siel aj tento letny a zimny cas ale aj today and yesterday mod...dik vopred...lebo ked su tam obe tieto mody jeden rusi druhy mod Crying or Very sad
no tak skus tamto od drejka a tak by ti mal ist ten druhy mod a bude to mat ten isty ucinok, nie?

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
M@rek
Člen týmu
Člen týmu

PříspěvekZaslal: 26 březen 2006 15:46    Předmět: Re: letní / zimní čas Citovat

JanoF napsal:
M@rek napsal:
no tak skus tamto od drejka a tak by ti mal ist ten druhy mod a bude to mat ten isty ucinok, nie?

no sak som spravil toto...to je podla draka...ano prehodilo na letny cas, ale prestal mi fungovat ten today and yesterday mod.
Takto mi to vyzera v functions.php:

kód:

//
// Create date/time from format and timezone
//
{
        global $board_config, $lang;
        static $translate;

if ( empty($translate) && $board_config['default_lang'] != 'english' )
        {
                @reset($lang['datetime']);
                while ( list($match, $replace) = @each($lang['datetime']) )
                {
                        $translate[$match] = $replace;
                }
        }

if (isDST() == true):
           return ( !empty($translate) ) ? strtr(@gmdate($format, $gmepoch + 3600 + (3600 * $tz)), $translate) : @gmdate($format, $gmepoch + 3600 + (3600 * $tz));
        else:
                $tz += date('I');
        endif;
}
{
   global $board_config, $lang;
   static $translate;

if ( empty($translate) && $board_config['default_lang'] != 'english' )
   {
      @reset($lang['datetime']);
      while ( list($match, $replace) = @each($lang['datetime']) )
      {
         $translate[$match] = $replace;
      }
   }

// Start today and yesterday mod

$thetime = ( !empty($translate) ) ? strtr(@gmdate($format, $gmepoch + (3600 * $tz)), $translate) : @gmdate($format, $gmepoch + (3600 * $tz));

$L_Today = 'Dnes';
   $L_Yesterday = 'Včera';
   $time_format = " o G:i";// o hour:minute

$date = getdate();
   $today = $date['mday'];
   $month = $date['mon'];
   $year = $date['year'];

$forum_date_today = @gmdate ("d", $gmepoch);
   $forum_date_month = @gmdate ("m", $gmepoch);
   $forum_date_year = @gmdate ("Y", $gmepoch);

if ($forum_date_today == $today && $forum_date_month == $month && $forum_date_year == $year)
      $thetime = $L_Today . @gmdate ($time_format, $gmepoch);//today

else
   if ($today != 1 && $forum_date_today == ($today-1) && $forum_date_month == $month && $forum_date_year == $year)

else
   //if today is 1 and the month is not 1, then we have to check how many days in the previews month
   //and then set $yesterday to the last day in the previews month
   if ($today == 1 && $month != 1)
   {
   $yesterday = date ("t", mktime(0,0,0,($month-1),1,$year));//returns how many days in the previews month
   if ($forum_date_today == $yesterday && $forum_date_month == ($month-1) && $forum_date_year == $year)
   }
   else
   //if we are in the first day in the year
   if ($today == 1 && $month == 1)
   {
   $yesterday = date ("t", mktime(0,0,0,12,1,($year -1)));
   if ($forum_date_today == $yesterday && $forum_date_month == 12 && $forum_date_year == ($year-1))
   }

return ($thetime);
// End today and yesterday mod
Komanche
Přispěvatel
Přispěvatel

PříspěvekZaslal: 29 březen 2006 11:17    Předmět: Citovat

M@rek napsal:
Tak tento postup mne uz ide a mal by ist aj vam:....

ano, na obou mou spravovanych forech je tento postup uz funkcni, dekuji Cool

M@rek
Člen týmu
Člen týmu

PříspěvekZaslal: 30 březen 2006 07:44    Předmět: Citovat

Komanche napsal:
M@rek napsal:
Tak tento postup mne uz ide a mal by ist aj vam:....

ano, na obou mou spravovanych forech je tento postup uz funkcni, dekuji Cool

nemas zaco Very Happy
Đonny

PříspěvekZaslal: 30 březen 2006 11:46    Předmět: Porovnání jednotlivých řešení Citovat

M@arkovo řešení, jsem sice nestudoval uplně do podrobna, ale určitě je správnější něž Drakeovo (//jediná změna), protože Drakeovo, funguje tak, že v obdoblí, kdy platí letní čas tak upravuje všechny časy. To znamená, že pokud pošlu za zimního času zprávu, tak tato zpráva se v období platnosti letního času bude uživatelům jevit jako poslaná o hodinu pozdějc.

Ovšem zcela korektní řešení by vyžadovalo daleko více práce a bylo by do uživatelského nastavení buďto přidat kolonku "používat letní/zimní čas" nebo zcela změnit způsob nastavování časových pásem a mít pásma uložená v databázi a k nim mít uložen způsob určení období letního času (pokud se v daném pásmu používá) a "zimní" GMT odchylku.

M@rek
Člen týmu
Člen týmu

PříspěvekZaslal: 30 březen 2006 12:08    Předmět: Re: Porovnání jednotlivých řešení Citovat

Đonny napsal:
M@arkovo řešení, jsem sice nestudoval uplně do podrobna, ale určitě je správnější něž Drakeovo (//jediná změna)

...thx Smile
drake127
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 30 březen 2006 12:41    Předmět: Re: Porovnání jednotlivých řešení Citovat

Đonny napsal:
M@arkovo řešení, jsem sice nestudoval uplně do podrobna, ale určitě je správnější něž Drakeovo (//jediná změna), protože Drakeovo, funguje tak, že v obdoblí, kdy platí letní čas tak upravuje všechny časy. To znamená, že pokud pošlu za zimního času zprávu, tak tato zpráva se v období platnosti letního času bude uživatelům jevit jako poslaná o hodinu pozdějc.
Mmnt moje řešení upravuje jen čas, který se zobrazuje uživateli a je závislý na jeho nastavení časového pásma. Tzn. pokud mám lokální fórum (a můžu zanedbat státy bez letního času nebo s jinými datumy přechodu), potom se moje změna tváří stejně, jako kdyby měl uživatel nastaveno časové pásmo +2, což je přesně to, co chci.
MirekSvrcek

PříspěvekZaslal: 17 duben 2006 19:57    Předmět: Re: Porovnání jednotlivých řešení Citovat

Đonny napsal:

Ovšem zcela korektní řešení by vyžadovalo daleko více práce a bylo by do uživatelského nastavení buďto přidat kolonku "používat letní/zimní čas" nebo zcela změnit způsob nastavování časových pásem a mít pásma uložená v databázi a k nim mít uložen způsob určení období letního času (pokud se v daném pásmu používá) a "zimní" GMT odchylku.

no ale to by se dalo vyresit velmi jednoduse:
kód:
{
...
$tz += date('I', $gmepoch); // Jediná změna, pouze pro datum, ktery je v dobe platnosti letniho casu
}
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
M@rek
Člen týmu
Člen týmu

PříspěvekZaslal: 02 květen 2006 06:04    Předmět: Citovat

Z tohoco ste tu vsetko popisali mi uz sibe a ani uz to moje riesenie mi nejde...tak ja by som sa sa chcel opytat dajakeho profesionala co tu s tym pracoval cy by sa s tym jednym suborom nepohral alebo ked uz sa napr. drake uz s tym hral a mu to ide nech mi ho tu pls da cez attache_mod..thx vopred

ja vam tu dam aj povodny functions.phps ktory je stiahnuty z phpbb.com...ale som ho dal ako .thx lebo tu tento server nepodporuje .php pripojovanie suboru:

Člen týmu
Člen týmu

PříspěvekZaslal: 02 květen 2006 06:11    Předmět: Citovat

no ale radsej by som bol keby mi ho dal drake ktory sa do toho vyzna a on to nastavoval...
Člen týmu
Člen týmu

PříspěvekZaslal: 02 květen 2006 08:46    Předmět: Citovat

túto sezónu by si mohol vydržať bez tohto modu, vraj má byť táto zmena času posledná, ide sa rušiť,
ak chceš mať vo fóre správny čas, stačí upraviť časovú zonu na +2 hod
M@rek
Člen týmu
Člen týmu

PříspěvekZaslal: 02 květen 2006 13:21    Předmět: Citovat

sepko napsal:
túto sezónu by si mohol vydržať bez tohto modu, vraj má byť táto zmena času posledná, ide sa rušiť,
ak chceš mať vo fóre správny čas, stačí upraviť časovú zonu na +2 hod

a ked upravim thak potom po skonceni letneho casu co budem all userom prestavovat na +1? to je blbost...a nechapem ta ze aka zmena casu ma vyt posledna...myslis letny a zimny cas...no vies aj ja tak ked uz to platit nebude nebudem all userom davat z +2 na +1...preto chcem aby mi to dal radsej drake...a potom ked sa zrusi ten zimny a letny cas tak dam tam povodne z phpbb.com...drake pls hod mi tvoj...

Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 02 květen 2006 13:25    Předmět: Citovat

z coho robis take problemy? staci spravit tuto upravu http://www.phpbbcz.com/viewtopic.php?p=11466#11466 a je to riadene casom z hostingu, cize ak je zmena a hostingu ju spravi tak ju uvidis aj ty na fore, teda aspon tak som tomu pochopil ze to funguje

M@rek
Člen týmu
Člen týmu

PříspěvekZaslal: 02 květen 2006 20:45    Předmět: Citovat

JanoF napsal:
z coho robis take problemy? staci spravit tuto upravu http://www.phpbbcz.com/viewtopic.php?p=11466#11466 a je to riadene casom z hostingu, cize ak je zmena a hostingu ju spravi tak ju uvidis aj ty na fore, teda aspon tak som tomu pochopil ze to funguje

JanoF nechapes ze som tou upravou presiel celu tuto temu a uz mi z toho sibe?....a ty mu tu das odkaz na tuto temu...tak co si mam ja o tom pomysliet? Confused ... ja tu pisem o tom ze mne to nejde ked to ja nastavim...ta preto chcem aby dakto kto to ma dobre nastavene ze nech mi tu ten subor pls hodi a budem mu vdacny do konca zivota Laughing diky vopred za ten subor ked ho tu dakto da Wink ...

Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 02 květen 2006 20:49    Předmět: Citovat

M@rek napsal:
JanoF nechapes ze som tou upravou presiel celu tuto temu a uz mi z toho sibe?....a ty mu tu das odkaz na tuto temu...tak co si mam ja o tom pomysliet? Confused ... ja tu pisem o tom ze mne to nejde ked to ja nastavim...ta preto chcem aby dakto kto to ma dobre nastavene ze nech mi tu ten subor pls hodi a budem mu vdacny do konca zivota Laughing diky vopred za ten subor ked ho tu dakto da Wink ...

nechapem comu nechapes na tomto

drake127 napsal:

{
...
}

toto
kód:
$tz += date('I');

tam mas pridat

M@rek
Člen týmu
Člen týmu

PříspěvekZaslal: 02 květen 2006 20:57    Předmět: Citovat

JanoF napsal:
M@rek napsal:

nechapem comu nechapes na tomto

drake127 napsal:

{
...
}

toto
kód:
$tz += date('I');

tam mas pridat

JanoF...ja som ti tu uz pisal ze toto vse co tu je som uz spavil ale my to nejde...nemusime tu pisat litanie (slohove prace Laughing ) ze jak to urobit...sak ked ty to mas dobre ten subor tak mi ho sem pls nahraj...bud taky zlazy...thx vopred Wink

Člen týmu
Člen týmu

PříspěvekZaslal: 03 květen 2006 16:14    Předmět: Citovat

prsim vas...nech niekto, komu ide tento mod nech mi tu hodi subor functions.php co je v includes...thx vopred
Bezproblémová instalace phpBB, Joomla, Drupal. Návody pro C4 - užitečné rady pro zákazníky.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra phpBB CZ -> Mods, hacks Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

Přejdi na: