logo
Přihlášení
Uživatel: Přihlásit automaticky při příští návštěvě:
Zapomněli jste svoje heslo?
Heslo:
  Registrace
Internetový obchod, e-shop, SEO-shop
Webhosting C4 - 20 GB, PHP, MySQL, administrační systém, 1.200 Kč na rok s doménou v ceně.
Bezproblémová instalace phpBB, Joomla, Drupal. Návody pro C4 - užitečné rady pro zákazníky.

Úvodní stránka
Úvod
Diskusní fórum
Fórum
Ke stažení
Ke stažení
Instalace
Instalace
Rady a Návody
Návody
Moduly
Moduly
Vzhled
Vzhled
FAQ
FAQ
Odkazy
Odkazy
RSS

Levné pneu pro Vaše auto.
Kvalitní kočárky Tako. Levné zájezdy, last-minute

Aktualizace pomocí programu path.exe
Jdi na stránku 1, 2  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra phpBB CZ -> Zkušenosti s phpBB
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kozlík
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 10 leden 2006 19:57    Předmět: Aktualizace pomocí programu path.exe Citovat

Jelikož se neustále někdo ptá jak používat aktualizaci fóra ozvláštněného instalací různých modů a podobných zvířátek, rozhodl jsem se udělat tento stručný návod krok za krokem.

1) stáhněte si aktualizaci fóra ve verzi [ opravný balíček ]/[ Patch File Only ]. Rozbalte ji na svém počítači do nějaké pracovní složky.
2) stáhněte si program patch.exe třeba odtud.
3) stáhněte si kopii celého vašeho fóra do složky c:\z_webu tak aby fórum bylo v nějakém dalším podadresáři (řekněme tedy třeba forum, takže soubory fóra budou v adresáři c:\z_webu\forum\)
4) překopírujte soubor patch.exe do adresáře c:\z_webu nikam jinam. Kdo ho dá jinam je mamlas.
5) přidejte k souboru patch.exe soubor změn mezi vámi nainstalovanou verzí a verzí na kterou aktualizujete. Tedy aktualizujete-li z verze 2.0.10 na 2.0.19 (což teda nechápu, že někdo mohl mít tak neaktuální fórum, ale dejme tomu) bude to soubor phpBB-2.0.10_to_2.0.19.patch
6) ověřte si, že ve stažené verzi fóra je přítomen styl SubSilver a jazykové soubory pro anglickou verzi. To tak prostě musí být. Pokud nejsou, doplňte je z verze kterou jste do teď používali.
7) pro jistotu si někam vedle udělejte kopii toho co jste stáhli z webu někam mimo, ať máte zálohu
Cool otevřete si okno s příkazovou řádkou. (lze pomocí START -> Spustit -> cmd) a pomocí příkazu c: a cd z_webu si najeďte do adresáře s programem patch.exe
9) prověďte aktualizaci souborů pomocí příkazu patch.exe. V tomto konkrétním případě to bude vypadat takto: patch.exe -cl -d forum -p1 < phpBB-2.0.10_to_2.0.19.patch a okno s výsledkem nezavírejte.
10) nyní si projděte výsledek aktualizace. Pokud se u konkrétního jména souboru objeví bez dalších poznámek:
kód:
patching file "admin/admin_board.php"
tak byl tento soubor be zproblému zaktualizován.
Objeví-li se
kód:
Hunk #1 succeeded at 7 (offset 1 line).
znamená to, že byl také zaktualizován, ale informaci kterou tento skript hledal nalezl o řádek níže. Hlavní je že nalezl.
Objeví-li se
kód:
Hunk #1 FAILED at 6.
1 out of 3 hunks FAILED -- saving rejects to file "admin/admin_board.php.rej"
znamená to, že se něco nepovedlo. Vytvoří několik nových souborů, a to admin_board.php.orig (obsahuje původní verzi před zásahem aktualizačního skriptu) a admin_board.php.rej (obsahuje log těch změn, které se nepovedlo provést ve tvaru co očekával a co na co měl zauktualizovat). Zde už na vás netrpělivě čeká ruční práce a kontrola jednotlivých neprovedených změn.
11) nyní je potřeba ručně dodělat změny ostatních nainstalovaných templat a nainstalovaných jazyků. Tady to bohužel jinak než ručně nejde.
12) na web zpátky nahrajete všechny zauktualizované soubory fóra
13) na web také nahrajete adresáře install a contrib z pracovního adresáře, kam jste si rozbalili aktualizaci.
14) pomocí prohlížeče si zavoláte skript na aktualizaci databáze. Odkaz by měl vypadat následovně http://www.example.cz/adresar_s_forem/install/update_to_latest.php a tím zaktualizujete databázi. Tady by se neměl vyskytnout žádný problém.
15) smažete z webu adresáře install a contrib.

HOTOVO

P.S.: a vyvarujte se toho, sem přidávat jako příspěvky takový blbosti jako výpis toho jak u vás proběhla aktualizace. Na to opravdu není nikdo zvědavej !!!

Naposledy upravil Kozlík dne 10 leden 2006 22:43, celkově upraveno 3 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Neo_Stainer
Častý přispěvatel
Častý přispěvatel

PříspěvekZaslal: 10 leden 2006 23:41    Předmět: Citovat

jestli můžu - klidně to smaž..ale pokud si dotyční přejmenují naprosto na tvrdo jakýkoliv template na subSilver a jazyk misto napr language_czech na english..oprava se provede automaticky..resp update na 2.0.19 (z verze 2.0.18 )
Po dlouhem zkumani jsem zjistil..ze prakticky zadne zmeny nejsem schopen zaznamenat ci rozpoznat nebot mam uplne jinou templatu nez je subSilver,takze i rozlozeni kodu je jine..a jeste poznat po instalaci mnoha modu..co si zmenilo v sablone subsilver..kterou nemam na foru..je prakticky nemozne.
takto to sice vyhodi par chyb..ale ty se najdou asi tak 1000x snadneji,nebot je primo skript vypise co kde ocekaval a co kde nenasel...mno a pak uz jen staci kouknout do templaty vasi (napr alexisRed) a prikazem CTRL+F se pokusit dany radek (kod ) najit..no kdyz neni..hura tam s nim...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
killerj
Přispěvatel
Přispěvatel

PříspěvekZaslal: 19 leden 2006 23:01    Předmět: Citovat

Ať to skouším jak chcu, tak to v tym příkazovím řádku píše přístup byl odepřen Sad
qik-qak
Přispěvatel
Přispěvatel

PříspěvekZaslal: 31 leden 2006 17:58    Předmět: Re: Aktualizace pomocí programu path.exe Citovat

Kozlík napsal:
Tedy aktualizujete-li z verze 2.0.10 na 2.0.19 (což teda nechápu, že někdo mohl mít tak neaktuální fórum, ale dejme tomu) bude to soubor phpBB-2.0.10_to_2.0.19.patch

Půjde to i z jiné starší verze třeba 2.0.4 ?
http://diskuse.mhdcr.biz
Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Kozlík
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 06 únor 2006 17:52    Předmět: Re: Aktualizace pomocí programu path.exe Citovat

qik-qak napsal:
Půjde to i z jiné starší verze třeba 2.0.4 ?
http://diskuse.mhdcr.biz
Smile
Vzhledem k tomu, ze soucasti baliku je i soubor phpBB-2.0.4_to_2.0.19.patch tak ANO. Stacilo se do toho baliku podivat a nepokladat tady v podstate zbytecne otazky.
Kubaiss
Účastník
Účastník

PříspěvekZaslal: 07 březen 2006 16:11    Předmět: Citovat

dotaz stažen - byl vyřešen

Naposledy upravil Kubaiss dne 11 duben 2006 18:08, celkově upraveno 1 krát.
Wendor
Častý přispěvatel
Častý přispěvatel

PříspěvekZaslal: 07 duben 2006 20:43    Předmět: Citovat

lol aj tak som z toho pochopil malo Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Composite
Přispěvatel
Přispěvatel

PříspěvekZaslal: 08 duben 2006 12:00    Předmět: Re: Aktualizace pomocí programu path.exe Citovat

DPC mne to nejde :,(
Freshy
Přispěvatel
Přispěvatel

PříspěvekZaslal: 22 duben 2006 10:46    Předmět: Re: Aktualizace pomocí programu path.exe Citovat

nechapem, co na tom nechapete : )
je to krasne rozvedene a je to super pomocka, aspon mne to svojho casu dobre pomohlo Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ICQ 4RUM
Přispěvatel
Přispěvatel

PříspěvekZaslal: 13 červen 2006 19:32    Předmět: Re: Aktualizace pomocí programu path.exe Citovat

No tak moj problem:
co mam napisat do cmd prikazu?
a co do patch.exe?Lebo to odklepne ms enter a da mi iba mdzeru bez vysledku
ICQ 4RUM
Přispěvatel
Přispěvatel

PříspěvekZaslal: 18 červen 2006 12:37    Předmět: Re: Aktualizace pomocí programu path.exe Citovat

ICQ 4RUM napsal:
No tak moj problem:
co mam napisat do cmd prikazu?
a co do patch.exe?Lebo to odklepne ms enter a da mi iba mdzeru bez vysledku
to už nik nevie čo mám napísať do príkazového riadku a čo do patch.exe lebo podľa návodu mi to nejak nejde
Kozlík
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 19 červen 2006 08:04    Předmět: Re: Aktualizace pomocí programu path.exe Citovat

ICQ 4RUM napsal:
to už nik nevie čo mám napísať do príkazového riadku a čo do patch.exe lebo podľa návodu mi to nejak nejde
A co se sakra treba podivat do docs/INSTALL.html a neprudit tady zbytecnejma otazkama? Co chces napsat vic nez co je v navodu? Pokud to nejsi schopen udelat ani podle toho jak jsem to krok za krokem tady sepsal, tak prosim delej neco jineho. Provoz fora VYZADUJE jiste schopnosti bez kterych NEDOPORUCUJI s forem hrat. Proste pokud vubec nechapete jak nektere veci fungujou tak si nehrajte s odjistenym franatem. BUM.
HolyKiller
Účastník
Účastník

PříspěvekZaslal: 19 červen 2006 09:47    Předmět: Re: Aktualizace pomocí programu path.exe Citovat

2 Kozlik: Nic mi do toho neni, ale nemusis tady tak penit. I Ty jsi jednou zacinal a mel stupidni dotazy, ze kterych ostatnim lidem, co tomu rozumi vztavaly vlasy na hlave a nechapali, jak muze bejt nekdo tak tupej.

A tva posledni veta, pokdu nechapu, jak neco funguje, tak si s tim nemaj hrat. A co kdyz se to praveze snazi pochopit ale proste protoze tu neni nikdo ochotnej jim konkretne poradit, tak holt nemaj jak. Kazdej neni IT expert kterej by umel v prikazovym radku a kazdej nevi, co je to "cd xxxx" nebo "cd.." a podobne.

Samozrejme tedka se nesnazim podporovat lidi, kteri jsou lini stisknout tlacitko search cimz by zjistili, ze presne ten samej dotaz tu byl uz 349x aoni ho klidne napisou po 350te. Myslim tim lidi, kteri maji opravdu zajem to pochopit, ale proste porebujou nekoho, aby je tak trosku kopnul a nasmeroval.

Ja, kdyz jsem zacinal s prvnim forem, tak jsem umel tak MAX zaklady html, ale o PHP, CSS a podobne sem umel kulovy. Taky jsem pokladal stupidni dotazy a byl jsem nesmirne rad, kdyz mi nekdo blbuvzdorne poradil. Zezactku jsem se ptal a sbiral informace a pozdeji kdyzuz jsem par tech souboru otevrel a neco pozmenil a podobne, tak kdyz jsem mel nejaky problem, tak jsem se s tim zacal prat sam a az kdyz to faktneslo, tak jsem se zeptal.

Zrovna tedka posledni tri dny jsem delal novy forum a uz to bylo o necem jinym. Presne sem vedel kam sahnout a co kde upravit ikdyz to tma nebylo to co se melo hledat, tak jsem se s tim dokazal porvat a donutit to, aby to jelo (teda krom jednoho pripadu). s tabulkama v jednotlivych tpl souborech si uz prehazuju jak s fotbalovym micem a tak dale.

Mno jen jsem timhlectim chtel rict, ze tva reakce v poslednim prispevku se mi jevi jako krapet prehnana a mozna by nebylo spatny priste zkousnout tu "blbost", nebo psise "neznalost" dotycnych a radsi to zarvat z okna a tady se pokusit jim to jeste jednou doblba napsat co kde kdy a podobne.

BTW: Kdyz napisu nakej navod nebo neco, tka musim pocitat s dotazama a nekdy i opravdu ulitlyma, protoze to, co jsi napsal ty, nemusi ostatni pochopit spravne.

Holy

BTW: Klidne to smazte, me to zily neroztrha.
Kozlík
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 19 červen 2006 10:06    Předmět: Re: Aktualizace pomocí programu path.exe Citovat

Bohuzel s tebou nebudu souhlasit. Obdobi blbych dotazu se pokud vim u me nijak extremne neprojevilo, ale tady me to kvuli nim uz prestalo bavit. Tady se tak pred dvema lety resili tak zajimavy dotazy, ze byla opravdu radost se jima zabejvat, protoze to proste byla spousta nevyresenejch problemu a ty bylo potreba pokorit. Bohuzel v soucasne dobe se tady porad dokola resej ty samy prkotiny a nikdo neni ochotnej si sam najit reseni.
Co se tyka provozu webu jako takovyho, tak bohuzel si kazdej mysli, ze si stahne forum a je mistrem sveta. Skoro nikdo si neprojde cestu od pochopeni html s css, pak zaklady php, zaklady fungovani webu obecne, zaklady chovani webserveru a ruznych skriptovacich jazyku, zaklady prace s pocitacem obecne (do ceho patri prave treba prace s prikazovou radkou) a rovnou se chce pustit do administrace phpbb. Bohuzel to tak proste nejde. Chirurgem se taky nestane ten, kdo ma v ruce skalpel. Proste je potreba zacit od zakladu a postupne se poustet do slozitejsich veci. A to treba instalace a hlavne UDRZBA A ADMINISTRACE jakehokoli redakcniho systemu nebo diskusniho fora JE.

HolyKiller
Účastník
Účastník

PříspěvekZaslal: 20 červen 2006 20:58    Předmět: Citovat

2 Kozlik: Ano, mas v jistym smyslu pravdu. Nema cenu se zabyvat tupyma dotazama ktery tu byly 1000x a dotycnej je linej pouzit fci SEARCH.

Ohledne provozu webu. Mno, na stredni jsem se rozhodnul udelat o prazdninach stranky tridy v UnitedNuke. Sel jsem do toho naslepo aniz bych cokoli vedel a treba 4 dny jsem u toho od rana do vecera sedel a hrabal se v nic mi nerikajicim zdrojaku a zkousel a zkousel a pomalu zacinal prichazet na to, co to dela. Kdyz jsem delal sve prvni forum, tak do instalace jak fora, tak EasyMODu jsem si sehnal cestinu abych vubec pochopil co to vubec po me chce. A zase, sedel jsem u toho a hrabal se ve zdrojaku a zjistoval, co je <tr> a co je <td> a jak to na sobe zavisi a jakej je rozdil mezi align a valign a jak ten text narvat dule a ne nahoru. Pomohla mi stranka http://www.jakpsatweb.cz jejiz autor by zaslouzil metal protoze je to opravdu napsan yblbuvzdorne a kazdej to musi pochopit co to vlastne je.

Ohledne prace s prikazovou radkou. Mno ja nevim, jak v jake ere si s PC zacal delat, ale je treba si uvedomit, ze doba postoupila a trebaze v dnesni dobe lidi vubec nevi, co to prikazova radka je. Ja treba pri mych zacatcich s PC pouzival take hojen prikazovou radku, pozdeji Volcova ci Nortona ci M602. Holt v dnesni dobe je vsechno graficky a dnesni mladezi "cerna obrazovka a blikajici podtrzitko" absolutne nic nerika.

Mno jinac nevim, zda je jednodussi se naucit PHP ci CSS a nebo nainstalovat BB ci vBull forum a v rodnem jazyce nastavit par informaci.

Mno nic, nechme toho. Kazdopadne diky za info ohledne aktualizace. Dneska jsem byl znamymu aktualizovat BB protoze on je taky dobrej jantar. Kdyz jsem spustil CMD tak na me vyplestil oci a nechapal, co to je a jestli to treba nejde jednodusseji.
ICQ 4RUM
Přispěvatel
Přispěvatel

PříspěvekZaslal: 22 červen 2006 21:02    Předmět: Re: Aktualizace pomocí programu path.exe Citovat

Kozlík napsal:
Bohuzel s tebou nebudu souhlasit. Obdobi blbych dotazu se pokud vim u me nijak extremne neprojevilo, ale tady me to kvuli nim uz prestalo bavit. Tady se tak pred dvema lety resili tak zajimavy dotazy, ze byla opravdu radost se jima zabejvat, protoze to proste byla spousta nevyresenejch problemu a ty bylo potreba pokorit. Bohuzel v soucasne dobe se tady porad dokola resej ty samy prkotiny a nikdo neni ochotnej si sam najit reseni.
Co se tyka provozu webu jako takovyho, tak bohuzel si kazdej mysli, ze si stahne forum a je mistrem sveta. Skoro nikdo si neprojde cestu od pochopeni html s css, pak zaklady php, zaklady fungovani webu obecne, zaklady chovani webserveru a ruznych skriptovacich jazyku, zaklady prace s pocitacem obecne (do ceho patri prave treba prace s prikazovou radkou) a rovnou se chce pustit do administrace phpbb. Bohuzel to tak proste nejde. Chirurgem se taky nestane ten, kdo ma v ruce skalpel. Proste je potreba zacit od zakladu a postupne se poustet do slozitejsich veci. A to treba instalace a hlavne UDRZBA A ADMINISTRACE jakehokoli redakcniho systemu nebo diskusniho fora JE.

Tvoja hodnosť nesvedčí o tom že si profesionálom ti sa držíš tohoto:"viem,ale nepoviem radšej sa tráp".napíšem sem radšej 10x kritiku ako 2x radu a mal by si to rýchlejšie.
PvvS
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 23 červen 2006 15:39    Předmět: Re: Aktualizace pomocí programu path.exe Citovat

Radsi necham nekoho trapit s tim ze ho obcas nakopnu spravnym smerem, nez mu naservirovat reseni az pod nos . Kdyz se hned kazdymu vsechno poradi, vyresi, tak se nebude namahat ani priste s resenim a zase se zepta. A pokud se do modovani pousti nekdo, kdo si nic neprecte (zaklady jako chmod, kopirovani, install.txt) vybodne se na rady typu zalohuj, hledej, tak dobre mu tak. At o forum prijde.
Webhosting C4 - 20 GB, PHP, MySQL, administrační systém, 1.200 Kč na rok s doménou v ceně.
Bezproblémová instalace phpBB, Joomla, Drupal. Návody pro C4 - užitečné rady pro zákazníky.
Wendor
Častý přispěvatel
Častý přispěvatel

PříspěvekZaslal: 23 červen 2006 15:48    Předmět: Citovat

to Pvvs: uplne s tebou suhlasim
Kozlík
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 23 červen 2006 20:18    Předmět: Re: Aktualizace pomocí programu path.exe Citovat

ICQ 4RUM napsal:
Tvoja hodnosť nesvedčí o tom že si profesionálom ti sa držíš tohoto:"viem,ale nepoviem radšej sa tráp".napíšem sem radšej 10x kritiku ako 2x radu a mal by si to rýchlejšie.
No hlavne, ze ja jsem ten spatnej. Ale co kdyby si panicek precetl bod 9 MEHO navodu. Fakt uz nevim, jak vic vam to naservirovat pod nos, nez zcela konkretne napsat ze se tam ma zadat: patch.exe -cl -d forum -p1 < phpBB-2.0.10_to_2.0.19.patch
Priste nez zacnes kopat kolem sebe, ze ti nikdo neporadi, zkus najit jedinou pomocnou ruku ktera by ti mela vzdy pomoci a to svoji vlastni!!! Dyt to tam sakra je krok za krokem!!!

Luka$
Častý přispěvatel
Častý přispěvatel

PříspěvekZaslal: 24 červen 2006 00:32    Předmět: Re: Aktualizace pomocí programu path.exe Citovat

Kozlík ctu to az ted, ale ne ze bych to potreboval. Chtel jsem ti podekovat. Dobre popsane.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra phpBB CZ -> Zkušenosti s phpBB Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

Přejdi na: