logo
Přihlášení
Uživatel: Přihlásit automaticky při příští návštěvě:
Zapomněli jste svoje heslo?
Heslo:
  Registrace
Internetový obchod, e-shop, SEO-shop
Webhosting C4 - 20 GB, PHP, MySQL, administrační systém, 1.200 Kč na rok s doménou v ceně.
Bezproblémová instalace phpBB, Joomla, Drupal. Návody pro C4 - užitečné rady pro zákazníky.

Úvodní stránka
Úvod
Diskusní fórum
Fórum
Ke stažení
Ke stažení
Instalace
Instalace
Rady a Návody
Návody
Moduly
Moduly
Vzhled
Vzhled
FAQ
FAQ
Odkazy
Odkazy
RSS

Levné pneu pro Vaše auto.
Kvalitní kočárky Tako. Levné zájezdy, last-minute

aktualizace češtiny
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra phpBB CZ -> Český a slovenský překlad
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
admin
Administrátor
Administrátor

PříspěvekZaslal: 30 květen 2005 01:54    Předmět: aktualizace češtiny Citovat

V sekci ke stažení, je k dispozici aktualizovaná češtiny pro verzi 2.0.15 včetně kompletní korektury, kterou provedl drake127
churchyard
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 30 květen 2005 05:26    Předmět: Re: aktualizace češtiny Citovat

Azu napsal:
V sekci ke stažení, je k dispozici aktualizovaná češtiny pro verzi 2.0.15 včetně kompletní korektury, kterou provedl drake127

Banana

milosh
Člen týmu
Člen týmu

PříspěvekZaslal: 30 květen 2005 08:52    Předmět: Citovat

diky panove Wink

snad bude brzy i phpbb plus 1.52 cz Cool

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
drake127
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 30 květen 2005 09:46    Předmět: Citovat

Chtěl bych jenom dodat, že jsem ji připravil v UTF-8, ovšem na již běžícich boardech je nutný převod databáze do UTF-8, proto Azu dotvořil kódování Windows-1250 pro ty, co nechtějí používat UTF-8 (jeho použití ovšem silně doporučuji).

Aktualizace pro verzi 2.0.15 vyžadovala přidání pouze jednoho řetězce v lang_main.php a jedné poznámky v lang_bbcode.php.

Provedl jsem korekturu všech textů, takže od této chvíle, pokud naleznete chybu, kamenujte mě. FAQ a průvodce BBCode by měl být v pořádku. V lang_main.php a lang_admin.php připouštím, že nějaké chyby jsem mohl přehlédnout, protože soubor je velice dlouhý a udržet pozornost nad nesouvislým textem je obtížné. Také se mohlo stát, že kvůli chybějícímu kontextu jsem něco mohl přeložit nesmysluplně, takže budu rád za jakékoliv připomínky.

churchyard
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 30 květen 2005 14:27    Předmět: Citovat

drake127 napsal:
(...) Aktualizace pro verzi 2.0.15 vyžadovala přidání (...) jedné poznámky v lang_bbcode.php. (...)

Question

drake127
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 30 květen 2005 14:36    Předmět: Citovat

churchyard napsal:
drake127 napsal:
(...) Aktualizace pro verzi 2.0.15 vyžadovala přidání (...) jedné poznámky v lang_bbcode.php. (...)

Question
Arrow http://forum.dracolisk.net/faq.php?mode=bbcode#10
Webhosting C4 - 20 GB, PHP, MySQL, administrační systém, 1.200 Kč na rok s doménou v ceně.
Bezproblémová instalace phpBB, Joomla, Drupal. Návody pro C4 - užitečné rady pro zákazníky.
churchyard
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 30 květen 2005 17:06    Předmět: Citovat

drake127 napsal:
Chtěl bych jenom dodat, že jsem ji připravil v UTF-8, ovšem na již běžícich boardech je nutný převod databáze do UTF-8...

Question jak se to dělá a co to je?

drake127
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 30 květen 2005 17:35    Předmět: Citovat

churchyard napsal:
drake127 napsal:
Chtěl bych jenom dodat, že jsem ji připravil v UTF-8, ovšem na již běžícich boardech je nutný převod databáze do UTF-8...

Question jak se to dělá a co to je?

Musíte si vyexportovat existující databázi a výsledný soubor přeuložit text. editorem do UTF-8 - doporučuji jEdit (potřebuje mít nainstalovanou Java Runtime Environment).
Potom databázi zase importovat zpět.

Ještě je potřeba předělat řadící metody tabulky podle kódování UTF-8 (doporučuji utf8_unicode_ci).

gorge_No1
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 30 květen 2005 19:09    Předmět: Re: aktualizace češtiny Citovat

A jak se liší čeština UTF-8 od win-1250, nebo od ISO?
drake127
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 30 květen 2005 19:31    Předmět: Re: aktualizace češtiny Citovat

gorge_No1 napsal:
A jak se liší čeština UTF-8 od win-1250, nebo od ISO?

Kódování Windows-1250 vlastně není žádné kódování, neboť není součástí standardu a jeho podpora je pouze vynucená Microsoftem.
Kódování ISO-8859-2 bylo definováno jako standard pro češtinu a bylo doporučováno její používání.
Dnes je používání těchto znakových stránek již přežitkem, neboť se již dostatečně vžila podpora unicode do programů, fontů a webových prohlížečů.

UTF-8 je forma kódování unicode (a lze provést bezztrátový převod do a z unicode), kde každý znak s hodnotou nad 128 (diakritika) je zakódován do dvou až šesti bytů a má přiřazen svou unikátní hodnotu pro všechny znaky narozdíl od Windows-1250 nebo ISO-8859-2, kde každý znak zabíral jeden byte. Výhodou unicode je právě schopnost zobrazit jakýkoliv znak z jakéhokoliv jazyka vedle sebe.

Nainstalujte si na fórum češtinu ve Windows-1250 a ISO-8859-2 a angličtinu (ISO-8859-1). Potom si zkuste napsat v každém z nich příspěvek a pak ho přečíst v jiném. Nepůjde vám to. Ale pokud nainstalujete češtinu v UTF-8 a změníte v anglické verzi kódování na UTF-8 (http://www.phpbb.com/phpBB/viewtopic.php?t=246070) a v obou verzích uvidíte to samé.

gorge_No1
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 30 květen 2005 20:13    Předmět: Re: aktualizace češtiny Citovat

já jsem z těch příspěvků nějaký vedle.

takže jsi jednu z verzí, které nabízí na foru Azu upravil na kodování UTF-8? A která to je?

Když ji tedy nainstaluji načisto, tak se mi to upraví podle toho kodování, když mám verzi 1250, tak si ji musím upravit sám. Udělám to tím editorem, nebo tím MODem, na který si dával odkaz? Mohl bys to trošku vysvětlit blíž?

drake127
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 30 květen 2005 20:43    Předmět: Re: aktualizace češtiny Citovat

gorge_No1 napsal:
já jsem z těch příspěvků nějaký vedle.
takže jsi jednu z verzí, které nabízí na foru Azu upravil na kodování UTF-8? A která to je?
Když ji tedy nainstaluji načisto, tak se mi to upraví podle toho kodování, když mám verzi 1250, tak si ji musím upravit sám. Udělám to tím editorem, nebo tím MODem, na který si dával odkaz? Mohl bys to trošku vysvětlit blíž?

Zkusím to polopaticky: Já jsem se rozhodl opravit český překlad. Jelikož své fórum provozuji v UTF-8, tak jsem překlad upravoval v UTF-8 a Azuovi jsem nakonec poslal překlad, který je uložen v UTF-8. On, protože většina lidí stále používá Windows-1250 a z nějakého důvodu (lenost) nechtějí svá fóra převést do UTF-8, překódoval moji verzi do Windows-1250. Na stránkách ke stažení jsou k dispozici obě dvě (a je to u nich napsané).
Pokud instaluješ nové fórum, tak si můžeš stáhnout UTF-8 češtinu a uživatelé, kteří mají nastaven český jazyk, budou číst a posílat své příspěvky v UTF-8. Stejně tak, pokud si stáhneš Windows-1250 verzi, tak uživatelé, kteří mají nastavenou češtinu, budou číst i posílat příspěvky v kódování Windows-1250.

Nekompatibilita nastává ve chvíli, kdy se někdo, kdo má nastavenou angličtinu, pokusí poslat do fóra příspěvek s českými znaky. Protože phpBB se standardě dodává s předinstalovanou angličtinou v kódování ISO-8859-1, tak tím se výhody použití UTF-8 na fóru znehodnocují. Proto, jsem uvedl odkaz na ten mod, který vlastně pouze přepíše kódování angličtiny na UTF-8 (a protože jste dávali pozor, tak není nutný vlastní převod znaků, protože angličtina neobsahuje diakritiku a tudíž je UTF-8 a ISO-8859-1 v podstatě shodné). Já sám jsem si pro své účely přepsal angličtinu do UTF-8 a můžete si ji stáhnout zde. Jedná se o stejnou angličtinu, jako když ji stáhnete s fórem až na její kódování.

Pokud jsou totiž na fóru všechny jazyky kódovány do UTF-8, tak můžete vedle sebe bez problému psát i číst příspěvky v japonštině, ruštině, češtině nebo francouštině a vždy se zobrazí stejně.

Problém však nastává ve chvíli, kdy již máte fórum s existujícími příspěvky, které jsou již kódovány např. do Windows-1250. Pokud nainstalujete UTF-8 verzi češtiny, nebudou tyto příspěvky čitelné, protože prohlížeč očekává znaky v UTF-8. Proto je nutné databázi vyexporotovat, převést do UTF-8 (a k tomu je právě ten editor) a zase importovat zpět.

gorge_No1
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 30 květen 2005 21:27    Předmět: Re: aktualizace češtiny Citovat

jasný, rozumím. ptal jsem se proto, že mám kodování win-1250 a webhosting změnil v phpmyadmin na kodování UTF-8. Pokládám to za potencionální zdroj problémů i když zatím vše fachá, jak má!
drake127
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 30 květen 2005 21:35    Předmět: Re: aktualizace češtiny Citovat

gorge_No1 napsal:
jasný, rozumím. ptal jsem se proto, že mám kodování win-1250 a webhosting změnil v phpmyadmin na kodování UTF-8. Pokládám to za potencionální zdroj problémů i když zatím vše fachá, jak má!
PHPMyAdmin kódování jenom určuje v jakém kódování si budeš znaky prohlížet a zapisovat. Nemá to žádný vliv na databázi dokud v něm nebudeš upravovat texty.
gorge_No1
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 30 květen 2005 21:44    Předmět: Re: aktualizace češtiny Citovat

tak ale proč začaly být ohlasy, že to začalo špatně kodovat? ne tedy všem, ale některým ano...
drake127
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 30 květen 2005 22:15    Předmět: Re: aktualizace češtiny Citovat

gorge_No1 napsal:
tak ale proč začaly být ohlasy, že to začalo špatně kodovat? ne tedy všem, ale některým ano...

Pokud myslíš nastavení jazyka v nastavení phpmyadmin, tak to nemůže mít žádný vliv na databázi dokud do ní něco z této aplikace nezapíšeš.
Také je možné specifikovat v jakém kódování bude databáze předávat a přijímat data (SET NAMES), ale toto nemá s PHPMyAdmin nic společného.

(Nicméně jsme opět OT.)

gorge_No1
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 30 květen 2005 22:31    Předmět: Re: aktualizace češtiny Citovat

myslím tím jazyk v myadminovi a taky znakovou sadu pro připojení k SQL
drake127
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 30 květen 2005 23:06    Předmět: Re: aktualizace češtiny Citovat

gorge_No1 napsal:
myslím tím jazyk v myadminovi a taky znakovou sadu pro připojení k SQL
Jazyk v PHPMyAdmin nehraje a nemůže hrát roli, pokud neměníš obsah tabulek.
Výchozí znaková sada pro připojení k MySQL jde změnit, ale je divné, že by to někdo dělal. I tak lze po připojení k db, provést požadavek na změnu. Blíže viz. dokumentace MySQL

(OT Alert!)

Mr.DrtiPrst
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 31 květen 2005 07:20    Předmět: Re: aktualizace češtiny Citovat

PHPMyAdmin má nějakou sadu pro připojení k mysql. pokud máte mysql verze 4.1 a vyšší, měli by jste používat v phpbb databázi MySQL 4.1 !!

Určuje se to při instalaci a mělo by to jít i změnit..

Jinak, pokdu máte mysql4.1, měli by jste po připojení zavolad sql příkaz:

kód:
SET CHARACTER SET xy

kde xy je utf8, iso-8859-2 nebo windows-1250. Pak akorát musíme mít správně nastavenou sadu porovnávání a nebudete mít problémy.

Adaptovat se na mysql 4.1 je těžší a vyžaduje od programátorů nějakou práci, neb změn je hodně a dle mého názoru jsou dobře vyřešené...

(Move?)

Pokud napíšete soukromou zprávu, pravděpodobně si ji nepřečtu.

Nebojte, hlavy nekoušu a pomáhám moc rád Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
admin
Administrátor
Administrátor

PříspěvekZaslal: 31 květen 2005 22:26    Předmět: Re: aktualizace češtiny Citovat

v mysql 4.1 mně nesedí změna formátu Timestamp na text místo čísla.
Jo při přechodu na UTF-8 mně to taky z počátku nadělalo paseku ale když člověk pročte dokumentaci a ví co a jak, tak pak už to jde.

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra phpBB CZ -> Český a slovenský překlad Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

Přejdi na: